Czy warto zainwestować w klimatyzator do biura?

Warunki panujące w biurze mają duży wpływ na samopoczucie pracowników, a co za tym idzie – także na ich wydajność. Aby ułatwić pracę swoim podwładnym i uprzyjemnić im przebywanie w firmie, warto jest zainwestować w rozwiązania, dzięki którym będą oni wykonywać swoje obowiązki w takim samym tempie niezależnie od pory roku. Jednym z takich urządzeń jest klimatyzator – niezbędny element każdego biura.

Co warto wiedzieć o klimatyzacji w biurze?

W każdym biurze panuje swego rodzaju mikroklimat, który zawsze różni się od tego, co dzieje się na zewnątrz. Aby warunki były komfortowe dla pracowników, a temperatura powietrza optymalna konieczny jest

montaż klimatyzatora. Przed jego zakupem warto jednak wiedzieć kilka rzeczy na jego temat.

Klimatyzacja w biurze może być oparta na klimatyzatorze kanałowym, który rozprasza powietrze za pomocą kanałów. Tak skonstruowany sprzęt umożliwia jednoczesne dostarczanie zimnego powietrza do kilku pomieszczeń naraz. Przed wyborem klimatyzacji do biura warto jednak zwrócić uwagę na jej rozmiar. Klimatyzatory powinny być odpowiednio dobrane do wielkości pomieszczeń i ich powierzchni użytkowej. Im większa powierzchnia danego miejsca w firmie, tym większą mocą powinien charakteryzować się wybrany sprzęt. Posługując się przykładem, w biurze o wielkości około 30 metrów kwadratowych powinien znaleźć się więc klimatyzator o mocy 2,5 kW, a w pomieszczeniu sięgającym ponad 40 metrów kwadratowych — ten o mocy 5 kW. Tylko w ten sposób można osiągnąć oczekiwaną przez siebie temperaturę powietrza.

Zalety klimatyzacji biurowej

Do największych zalety klimatyzacji biurowej należy oczywiście wspomniana już możliwość wydajnej pracy. Zbyt niskie i za wysokie temperatury nie wpływają pozytywnie n

serwis klimatyzacji

a samopoczucie, dlatego klimatyzacja umożliwia stworzenie w firmie najodpowiedniejszego klimatu. Coraz częściej klimatyzatory montowane w biurze konstruowane są tak, aby usuwać kurz, drobnoustroje i alergeny, przyczyniające się do zachorowalności. Dzięki temu pracownicy nie są tak narażeni na przeziębienia, a objawy alergii mogą być w ten sposób ograniczone. Zaletą klimatyzatorów w biurze jest także możliwość obniżenia poziomu wilgotności. Jeśli firma znajduje się w miejscu, w którym wilgotność powietrza jest bardzo wysoka, klimatyzator pomoże w stworzeniu przyjaźniejszego środowiska pracy.

Ponadto nowoczesne klimatyzacje służą nie tylko do ochładzania powietrza latem, ale również ogrzewania go podczas zimniejszych pór roku. Najnowsze produkty tego typu są wielofunkcyjne i zapewniają intuicyjną i prostą obsługę, co pozwala na samodzielną zmianę temperatury. Dzięki temu łączą one w sobie zalety kilku urządzeń i umożliwiają stworzenie przyjemnego miejsca pracy. Pomimo tego, że klimatyzacja w biurach staje się czymś powszechnym, nadal na ogół kojarzy się ona z prestiżem i bardzo pozytywnym wizerunkiem firmy. Dlatego też wielu pracodawców chwali się posiadaniem klimatyzacji w swoim biurze.

A co z czyszczeniem?

Aby klimatyzacja montowana w biurach była całkowicie bezpieczna dla pracowników, powinna być ona czyszczona kilka razy w roku specjalnym płynem do odgrzybiania, a całe urządzenie umyte myjką parową, aby zapobiec powstawaniu mikroorganizmom i drobnoustrojom. Warto pamiętać, że nie czyszcząc klimatyzatora powstaje ryzyko oddychania powietrzem o złej jakości, dlatego konieczne jest regularne przeprowadzenia oczyszczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *